Ոստիկանները բերման ենթարկեցին 5 ակտիվիստի, այդ թվում՝ Մաքսիմ Սարգսյանին
Քիչ առաջ Բաղրամյան պողոտայից ոստիկանները բերման ենթարկեցին «Ոչ թալանին» նախաձեռնության կազմակերպած հավաքի հինգ մասնակիցների, ովքեր փորձում էին փակել Բաղրամյան պողոտան:
Բերման ենթարկողների թվում էր նաև նախաձեռնության անդամ, ակտիվիստ Մաքսիմ Սարգսյանը:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ոստիկանությունից հայտնեցին, որ բերման ենթարկվածների վերաբերյալ մանրամասները կհաղորդեն ավելի ուշ:
Ակցիայի մասնակիցներից ակտիվիստ Վաղինակ Շուշանյանը ոստիկաններից պահանջեց, որ բերման ենթարկված քաղաքացիներն ազատ արձակեն, քանի որ նրանք անօրինական են բեման ենթարկվել:
Ակտիվիստները հայտարարեցին, որ եթե կես ժամից իրենց այս պահանջը չկատարվի՝ Բաղրամյան պողոտան կաթվածահար է լինելու:
«Ոստիկաններն ավելորդ լարվածություն են ստեղծում: Քիչ առաջ ես խոսեցի Մաքսի հետ, նրանք այս պահին գտնվում են Արաբկիրի բաժնում: Կոչ ենք անում բոլորին հավաքվել այստեղ և պայքարը շարունակել: Մենք  ոստիկանությանը կես ժամ ժամանակ ենք տվել, որպեսզի մեր ընկերներին ազատ արձակեն: Մաքսն անձամբ խնդրեց ակցիան շարունակել և իրենց հետևից չգնալ: Այնպես որ մնում ենք»,- հայտարարեց նախաձեռնության անդմաներից մեկը:

Полиция задержала пятерых активистов инициативы «Нет грабежу!»
Сотрудники правоохранительных органов задержали сегодня пятерых участников акции протеста гражданской инициативы «Нет грабежу!», которые пытались перекрыть проспект Баграмяна.
В числе задержанных также член инициативы «Нет грабежу!» Максим Саркисян.
Как сообщили корреспонденту Aysor.am в полиции, подробная информация о задержанных гражданах будет предоставлена позже.
Другой активист движения, Вагинак Шушанян, потребовал освободить всех задержанных лиц, поскольку полиция подвергла их приводу незаконно.
Активисты заявили, что если через полчаса их требование не будет выполнено, проспект Баграмяна будет перекрыт для транспортного движения.
«Полицейские создают излишнюю напряженность. Чуть раньше я поговорил с Максимом Саркисяном, они сейчас находятся в отделении полиции Арабкира. Мы призываем всех собраться здесь и продолжать борьбу. Мы дали полиции полчаса, чтобы они отпустили наших друзей. Максим попросил продолжать акцию и не идти за ними. Мы остаемся здесь», - сообщил один из участников акции протеста.