Հակառակորդի կրակից պայմանագրային զինծառայող է զոհվել
Նախօրեին  հայ-ադրբեջանական սահմանին հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով զոհվել է 1975թ.-ին ծնված պայմանագրային զինծառայող՝ Հայկ Կառլենի Դևոյանը: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի քաարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝ նախօրեին սահմանի Տավուշի հատվածում հակառակորդը կրակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից՝ մեծ տրամաչափի գնդացիրներ ու դիպուկահարներ: Բացի այդ կիրառել է 60 և 82 մմ տրամաչափի ականանետեր։
«Իրավիճակը լարված է եղել, սակայն հակառակորդը լռեցվել է մեր զինված ուժերի կողմից: Նրանք ունեն կորուստներ, ինչի մասին գրում են հենց ադրբեջանական կայքերը»,- ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Армянский военнослужащий погиб в результате нарушения режима перемирия Азербайджаном
Вчера в результате нарушения режима перемирия Вооруженными силами Азербайджана погиб контрактный военнослужащий ВС Армении 40-летний Айк Карленович Девоян. Об этом сообщил журналистам пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, в Тавушском направлении границы азербайджанские ВС вели обстрел из стрелкового оружия различного калибра, огонь велся также из снайперского оружия и пулеметов. Применены также минометы калибра 60 мм и 82 мм.
«Ситуация была напряжена, однако действия противника были подавлены в результате ответных мер армянских ВС», - сказал А.Ованнисян.