Ա. Մարտիրոսյան. Եթե Սերժ Սարգսյանը հրաժարվի սահմանադրական փոփոխություններից, միևնույն է՝ խնդիրները չեն լուծվելու
02/10/2015 19:13
Ընդդիմությունը միասնական ճակատով պետք է հանդես գա, առանց այդ էլ բավականին մեծ թվով կեղծ ընդդիմադիրներ են քաղաքական դաշտը վերցրել ՝ իրենց գործը կատարելուց հետո որպեսզի ի սպառ վերացնեն քաղաքական դաշտը: Այս մասին քիչ առաջ Ազատության հրապարակում՝ «Ոչ»-ի ճակատի  հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նայելով սակավաթիվ բազմությանը` նա ասաց.
«Քիչ ենք, որովհետև ես կարծում եմ, որ այլ ուղերձ է պետք հասարակությանը: Հասարակությունը հետաքրքրված է ոչ թե սահմանադրական փոփոխություններով, այլ բացառապես մեկ խնդիր ունի լուծելու՝ արմատական փոփոխություններ, վերից-վար, որը պետք է սկսվի իշխանափոխությունից: Իսկ իշխանափոխություն առանց միասնության հնարավոր չէ»,- հայտարարեց նա:
Արմեն Մարտիրոսյանը հայտարարեց, որ «Ժառանգությունը» բոլոր ճակատներում մի նպատակ  է հետապնդում՝  բոլոր թևերը պետք է միանան իրար և պետք է լինի մեկ նպատակ, մեկ ճակատ, պետք է լինի մեկ ուղերձ, քանի որ, կրկնեց նա, առանց սահմանադրական փոփոխությունների էլ ոչինչ չի լինելու.
«Եթե Սերժ Սարգսյանը հրաժարվի այդ փոփոխություններից, ապա միևնույն է՝ երկրի առջև ծառացած խնդիրները չեն լուծվելու»,- շեշտեց նա:

А.Мартиросян: Если даже власти откажутся от конституционных изменений, проблемы в стране не исчезнут
02/10/2015 20:11
Оппозиции должна выступить единым фронтом, поскольку на политическом поле появилось много псевдо-оппозиционеров. Об этом заявил сегодня заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян в ходе акции Фронта «Нет» на  площади Свободы в Ереване.
«Здесь собралось мало людей, поскольку, на мой взгляд, обществу нужно другое послание. Общество интересуется не конституционными изменениями, а исключительно другим вопросом – это коренные изменения, сверху донизу, которые нужно начать с власти. А смена власти без единства невозможна», - сказал Армен Мартиросян.
Армен Мартиросян заявил, что партия «Наследие» преследует одну цель – все силы должны объединиться, сформировать одну цель, один фронт и одно послание, поскольку если даже власти откажутся от конституционных изменений, проблемы в стране все равно не исчезнут.
«Если Серж Саргсян откажется от этих изменений, то все равно, вставшие перед страной проблемы не решатся», - отметил А.Мартиросян.