Կասկած չկա, որ Սյունիքի մարզպետի եղբորորդին ևս ազատ կարձակվի
«Ժողովուրդում» կարդում ենք. «Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի դեմ մահափորձի առիթով հարուցված քրեական գործի միջոցով լուծվում է Գորիսի Սդղի գյոլ կոչվող տարածքում տողի ունեցած ծեծկռտուքի առիթով կալանավորված մարզպետի որդուն «ազատելու» հարցը:
Մարզպետի դեմ մահափորձի գործով կալանավորված Արա Բուդաղյանը փաստացի պատանդի կարգավիճակում է: Այս ընթացքում ՀՀ ԱԱԾ-ի քննիչները չեն էլ փորձում ապացուցել նրա կապը մահափորձի հետ: Ըստ ամենայնի, Բուդաղյանին անազատության մեջ կպահեն այնքան ժամանակ, մինչև ՀՀ քննչական կոմիտեն կլուծի մարզպետ Խաչատրյանի բոլոր կալանավորված հարազատների ազատման հարցը:
Ինչպես գիտենք, մարզպետի որդին և նրա վարորդի տղան արդեն ազատ են արձակվել: Օրերս էլ ինքնակամ ոստիկանություն է ներկայացել նաև Սուրիկ Խաչատրյանի եղբոր՝ Սերոբ Խաչատրյանի որդին՝ Մայիսը, որը 4 ամիս հետախուզվում էր: Նրան, իհարկե, կալանավորել են, սակայն կասկած չկա, որ քննչական կոմիտեն նրան ևս ազատ կարձակի»:

«Жоховурд»: Племянник Сурена Хачатряна, вне всякого сомнения, будет также освобожден
Газета «Жоховурд» пишет, что посредством заведенного по факту покушения на губернатора Сюника Сурена Хачатряна уголовного дела  будет решен вопрос «освобождения» сына губернатора, арестованного за драку в местечке «Сдхи-гёл» в Горисе.
«Арестованный по делу покушения на губернатора Ара Будагян, фактически, находится в статусе заложника. За это время следователи СНБ РА даже не пытались доказать его причастность к покушению. По всей видимости, Будагяна будут держать под арестом до тех пор, пока Следственный комитет РА решит вопрос освобождения всех арестованных родственников губернатора Хачатряна.
Насколько нам известно, сын губернатора и сын его водителя уже освобождены. На днях в полицию добровольно явился племянник Сурика Хачатряна – Маис, который находился в розыске уже 4 месяца. Его, конечно, арестовали, однако вне всяких сомнений, Следственный комитет также выпустит его на свободу», - отмечает издание.