Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայ օգնության միության անդամներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայ օգնության միության (ՀՕՄ) 71-րդ համահայկական պատգամավորական ժողովի անդամների հետ` ատենապետուհի Կարոլին Շամավոնյանի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել ՀՕՄ-ի դերակատարությունը համահայկական տարբեր ծրագրերի իրականացման և Արցախին ցուցաբերվող մշտական աջակցության գործում:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայ օգնության միության կենտրոնական վարչության նախկին ատենապետուհի Վիգի Մարաշլյանին և Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար պարգևատրել նրան «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով:
Նախագահը հաջողություններ է մաղթել նորընտիր ատենապետուհի Կարոլին Շամավոնյանին իր պատասխանատու աշխատանքում:

Президент НКР встретился с представителями Союза армянской помощи
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня встретился с участниками 71-ого Всеармянского делегатского собрания Союза армянской помощи во главе с его председателем Каролин Шамавонян. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства высоко оценил роль Союза армянской помощи в деле осуществления различных всеармянских программ и постоянного содействия Арцаху.
Бако Саакян выразил признательность прежнему председателю центрального правления Союза армянской помощи Виги Марашлян и наградил ее за заслуги перед Нагорно-Карабахской Республикой медалью «Вачаган Благочестивый».
Глава государства пожелал удачи новому руководителю структуры Каролин Шамавонян в ее ответственной работе.