Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Մալիի Նախագահ Իբրահիմ Բուբակար Քեիտային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մալիի Հանրապետության Նախագահ Իբրահիմ Բուբակար Քեիտային՝ Բամակոյի «Ռեդիսոն» հյուրանոցում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից ՝ տրամադրելով ուղերձը:
Խոր ցավով տեղեկացա Բամակոյի «Ռեդիսոն» հյուրանոցում իրականացված ահասարսուռ ահաբեկչական ակտի մասին, որի արդյունքում զոհվեցին բազմաթիվ մարդիկ:
Խստորեն դատապարտում ենք այս զազրելի ահաբեկչությունը և մեր զորակցությունը հայտնում Մալիի կառավարությանը և ժողովրդին:
Անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին ցանկանում եմ շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян выразил соболезнования президенту Мали в связи с терактом в отеле Radisson Blu
Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня телеграмму с соболезнованиями президенту Мали Ибрагиму Бубакару в связи с террористическим актом в отеле Radisson Blu в Бамако. Как сообщает пресс-служба президента Армении, в телеграмме главы государства, в частности говорится:
«С глубокой болью узнал об ужасном террористическом акте в отеле Бамако, в результате которого погибло множество людей.
Строжайше осуждаем этот гнусный теракт и выражаем поддержку правительству и народу Мали».
Серж Саргсян пожелал близким и родным погибших стойкости и крепости духа, а пострадавшим – скорейшего выздоровления.
Напомним, нападение на отель Radisson Blu в столице Мали Бамако произошло утром 20 ноября. В результате атаки вооруженных людей погибли не менее 27 человек. После нападения в стране было введено чрезвычайное положение.
Ответственность за теракт взяла на себя связанная с террористической организацией «Аль-Каида» группировка «Аль-Мурабитун», базирующаяся на севере Мали.