Ա. Մարտիրոսյան. Հայաստանում հասունացել է մի իրավիճակ, որը կարող է բերել հեղափոխության
Հայաստանում հասունացել է մի իրավիճակ, որը կարող է բերել հեղափոխության, և դեկտեմբրի 1-ից Ազատության հրապարակում ժողովուրդը պահանջելու է իշխանափոխություն: Ասուլիսի ժամանակ ասաց «Ժառանություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Երկրի ներսում իշխանության նկատմամբ ատելություն գոյություն ունի, իսկ սա ցանկացած պահի կարող է ինչ-որ գործընթացների բերել: Իրավիճակից ելնելով՝ որևէ մեկը չի կարող ասել, թե զարգացումները որ ուղղությամբ կգնան»,- ասաց Ա. Մարտիրոսյանն՝ ավելացնելով, որ այնպիսի իրավիճակ, ինչպիսին էր մարտի 1-ին, չի լինի:
«Մեկ օրում հեղափոխություն չի լինում, ժողովուրդը ցանկացած պահի կարող է դուրս գալ փողոց և պահանջել իշխանափոխություն: Որևէ մեկը չի ուզում արյունահեղություն, և իշխանությունները պետք է խոհեմ լինեն»,- ասաց Ա. Մարտիրոսյանը:
Ինչ վերաբերում է հանրաքվեին, ապա «Ժառանգության» փոխնախագահն ասաց, որ հասարակությունը բաժանվում է երկու մասի. մի մասը տրամադրված է գնալ տեղամասեր և ոչ ասել, իսկ մյուս մասը՝ ընդհանրապես միտք չունի գնալ ընտրության:
Ասուլիսին մասնակից ԱԺ Հանրապետական խմբակցության  պատգամավոր Տաճատ Վարդապետյանն էլ ասաց, որ աշխարհի  ցանկացած երկրում ժողովրդի շրջանում կան դժգոհություններ, սակայն իշխանությունների նկատմամբ ատելության քարոզումը ոչ մի լավ բանի չի կարող հանգեցնել:
«Հասարակությանը նոր ցնցումների մղելը Հայաստանի շահերից չի բխում, կարծում եմ, որ ամեն ինչ նորմալ է ընթանալու և այս գործընթացը համերաշխության եզրեր կունենա»,- ասաց ՀՀԿ պատգամավորը:

Армен Мартиросян: В Армении созрела революционная ситуация
В Армении созрела ситуация, которая в любой момент может привести к революции. Об этом заявил сегодня в ходе пресс-конференции заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян.
Он отметил, что с 1 декабря народ будет требовать на площади Свободы смены власти.
«Внутри страны царит ненависть к власти, а это в любой момент может привести к каким-то процессам. С учетом ситуации никто не может сказать, в каком направлении могут пойти эти развития», - сказал Армен Мартиросян. При этом он отметил, что такой ситуации как 1 марта 2008 года не будет.
«Революция не совершается за один день, народ в любой момент может выйти на улицу и потребовать смены власти. Никто не хочет кровопролития и власти должны проявить благоразумие», - отметил депутат.
Что касается референдума, то зампредседателя партии «Наследие» заявил, что общество разделено на две части – часть настроена пойти на избирательные участки и сказать «нет», а другая часть – вообще не собирается участвовать в референдуме.
Депутат от фракции Республиканской партии Армении (РПА) в свою очередь отметил, что в любой стране мира есть недовольные люди, однако пропаганда ненависти к властям не может привести ни к чему хорошему. «Толкать общество на новые потрясения не в интересах Армении, думаю, что все пройдет нормально и будут найдены точки соприкосновения», - сказал депутат РПА.