«Արդար Ռուսաստանը» Հայոց Ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագիծ է պատրաստում
«Արդար Ռուսաստան» կուսակցությունը պատրաստվում է Հայոց Ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագիծ դնել ՌԴ Պետական դումայում շրջանառության մեջ:  Այս մասին այսօր ասուլիսում հայտնել է «Արդար Ռուսաստանի» առաջնորդ Սերգեյ Միռոնովը:
Նրա խոսքով՝ սա լավ սառը ցնցուղ կլինի բոլոր նրանց համար, ովքեր մոռանալով սեփական պատմություն, երբ ոչնչացնում էին անմեղ մարդկանց, փորձում են անցյալից էլեմենտներ ներբեռնել ներկա
«Մենք ուզում ենք, որ Ռուսաստանում գործի մի նոր և բոլոր նրանք, ովքեր չեն ճանաչում Հայոց Ցեղասպանությունը, ենթարկվեն այս կամ այն պատժի»,- հայտարարել է Միռոնովը:

В Госдуму России внесен законопроект о криминализации отрицания Геноцида армян
Руководитель фракции «Справедливая Россия» Сергей Миронов заявил, что в Госдуму внесен законопроект, устанавливающий ответственность за отрицание факта Геноцида армян в Османской империи 1915г. Об этом Сергей Миронов написал на своей странице в Twitter.
«Только что мы внесли законопроект об ответственности за непризнание факта геноцида армян со стороны Турции в 1915 году», - сообщил он.
Ранее в среду, 25 ноября, Миронов анонсировал, что проект закона поступит на рассмотрение нижней палаты парламента в ближайшие дни.