Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց, տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан за неделю нарушил режим прекращения огня около 300 раз
В период с 22 по 28 ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских ВС было зафиксировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия разного калибра, в том числе гранатомета типа АГС-17 более 6.000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой на передовой и продолжают с уверенностью нести боевое дежурство.