ՊԲ. Հակառակորդն ակտիվացել է, ՊԲ-ն ձեռնարկել է պատժիչ միջոցառումներ
Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից /10 արկ/,  ՌՊԳ-7 /8 արկ/, ՀԱՆ-17 /3 արկ/, ՀՀՆ-9 /1 արկ/ և ԳՊ-25 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Армия обороны НКР пресекла активность противника на линии соприкосновения
11 февраля, и в ночь на 12 февраля на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана отмечается значительный рост напряженности. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Согласно информации, за указанный период противник произвел из стрелкового оружия различного калибра, 60-миллиметрового миномета (10 снарядов), гранатометов типа РПГ-7 (8 снарядов), АГС-17 (3 снаряда), СПГ-9 (1 снаряд) и ГП-25 (6 снарядов) в направлении армянских позиций свыше 4500 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности противника предприняли карательные меры, продолжив с уверенностью нести боевое дежурство.