Ժամը 19:00-ի դրությամբ` «Արմենիա» ԲԿ-ում բուժում է ստանում պայթյունից տուժած 4 քաղաքացի
Ավտոբուսի պայթյունի հետևանքով տուժած և այսօր առավոտյան Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 14 և 15 տարեկան պատանիների առողջական վիճակը կայուն է:
Այս մասին տեղեկանում ենք Առողջապահության նախարարությունից՝ Facebook-յան էջից որտեղ նշվում է նաև, որ տուժած տղաները գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում: Հայտնում են նաև, որ բժիշկների կողմից անզգայացման ներքո կատարվել են վերքերի մշակում, օտար մարմիննների հեռացում, ինչպես նաև այլ գործողություններ:
«Հիմնական վտանգն անցել է, վերակենդանացման և վիրաբուժական ծառայությունները համատեղ անում են բոլոր անհրաժեշտ միջամտությունները»,- բժշկական կենտրոն այցի ժամանակ տուժածների ծնողների և հարազատների հետ զրույցում հավաստիացրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը:
Ժամը 19:00-ի դրությամբ` «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնի տարբեր բաժանմունքներում բուժում է ստանում պայթյունից տուժած 4 քաղաքացի:
37-ամյա հղի կինը, ում կյանքին և պտղին վտանգ չի սպառնում, մասնագիտական հսկողությունը շարունակում է Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտում:

Минздрав Армении: В медицинском центре «Армения» находятся 4 пострадавших от взрыва
Состояние здоровья пострадавший в результате взрыва автобуса на улице Алабяна и госпитализированных сегодня утром в Медицинский Центр «Сурб Аствацамайр» (Святая Богоматерь) подростков врачи оценивают как стабильное. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Армении.
Отмечается также, что дети находятся в реанимационном отделении, врачи провели обработку ран и удалили посторонние предметы.
«Основная опасность прошла, реанимационные и операционные службы совместно проводят все необходимые мероприятия», - заверил родителей и близких пострадавших министр здравоохранения Армен Мурадян в ходе визита в медицинский центр.
По состоянию на 19:00 в разных отделениях медицинского центра «Армения» получают лечение 4 пострадавших от взрыва граждан.
37-летняя беременная женщина перевезена в Центр перинатологии, акушерства и гинекологии и находится под контролем врачей, жизни матери и плода не угрожает опасность.