Նախագահն ընդունել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ներկայացուցչին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի տարածաշրջանի գրասենյակի ղեկավար Ժուժաննա Յակաբին: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հանդիպման սկզբում ԱՀԿ Եվրոպայի տարածաշրջանի գրասենյակի ղեկավարը ցավակցություն է հայտնել վերջին շաբաթների ընթացքում ԼՂ հակամարտության շփման գծում լարվածության աճի և դրա հետևանքով զոհերի կապակցությամբ, նաև շուտափույթ ապաքինում մաղթել վիրավորներին:
Հանրապետության Նախագահը և տիկին Ժուժաննա Յակաբը երկուստեք գոհունակությամբ են խոսել Հայաստանի և ԱՀԿ-ի՝ շուրջ 25 տարվա պատմություն ունեցող համագործակցության մասին՝ ընդգծելով, որ հատկապես առողջության առաջնային պահպանման ուղղությամբ Հայաստանը վերջին տարիներին կարևոր քայլեր է ձեռնարկել՝ ուղղված բնակչության առողջ ապրելակերպի խթանմանը, տրամադրվող բժշկական օգնության որակի բարելավմանը, բժշկական ծառայությունների հասանելիությանը:
Եվրոպայի տարածաշրջանի գրասենյակի ղեկավարը վստահեցրել է, որ ԱՀԿ-ն այսուհետ ևս կշարունակի սերտ փոխգործակցությունն ու աջակցությունը Հայաստանի առողջապահության բնագավառին՝ հաշվի առնելով ազգային առաջնահերթությունները:

Президент Армении принял главу Европейского регионального бюро ВОЗ
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня директора Европейского регионального бюро Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Жужанну Якаб. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В начале встречи глава Европейского регионального бюро ВОЗ выразила соболезнования в связи ростом напряженности в течение последних недель в зоне карабахского конфликта и жертвами в результате этого, пожелав скорейшего выздоровления раненым.
Серж Саргсян и Жужанна Якаб с удовлетворением констатировали, что сотрудничество между Арменией и ВОЗ продолжается уже 25 лет, отметив, что за последние годы Армения предприняла важные шаги в направлении первичной охраны здоровья, нацеленные на стимулирование здорового образа жизни населения, улучшение качества медпомощи, обеспечение доступности медицинских услуг.
Жужанна Якаб заверила, что ВОЗ и в дальнейшем продолжит тесное взаимодействие и содействие сфере здравоохранения Армении, с учетом национальных приоритетов.