Պատգամավոր. Սերժ Սարգսյանը սպասարկում է բացառապես հայ ժողովրդի ու Հայաստանի շահերը
Սերժ Սարգսյանը սպասարկում է բացառապես հայ ժողովրդի ու Հայաստանի շահերը, ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ  հայտարարել է ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը՝ արձագանելով «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար  Զարուհի Փոստանջյանի այն հայտարարությանը, թե Սերժ Սարգսյանը մնում է հայ ժողովրդի ու Հայաստանի թիվ մեկ վտանգը:
«Ես չգիտեմ, թե Զարուհի Փոստանջյանն ում շահերն է սպասարկում, բայց Սերժ Սարգսյանը սպասարկում է հայ ժողովրդի շահը»,- ասաց պատգամավորը:
Վ. Բաղդասարյանի խոսքով՝  այսօր շատերը կարող են բազմապիսի  հայտարարություններ անել, բայց դա չի նշանակում, թե նրանք ասում են իրականությունը: Նա զերծ մնաց այլ մեկնաբանություններից:

Ваграм Багдасарян: Серж Саргсян действует исключительно в интересах армянского народа и Армении
Серж Саргсян действует исключительно в интересах армянского народа и Армении, заявил сегодня глава фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян на брифинге в парламенте Армении, касаясь заявления главы фракции «Наследие» Заруи
Постанджян о том, якобы Серж Саргсян представляет опасность для Армении.
«Я не знаю, чьи интересы обслуживает Заруи Постанджян, но Серж Саргсян обслуживает интересы армянского народа», - сказал депутат.
По словам В.Багдасаряна, сегодня многие могут выступать с различными заявлениями, однако это не значит, что они говорят правду. Депутат воздержался от других комментариев.