G7 անդամ երկրներն ահաբեկչությունների ֆինանսավորման դեմ պայքար են սկսում
G7 անդամ երկրները սերտորեն փոխազդելու են՝ ահաբեկչությունների ֆինանսավորման դեպքերը կանխելու համար: Ինչպես հայտնում է ТАСС-ը, նոր նախագիծն ընդունվել է այսօր ճապոնական Սենդաե քաղաքում՝ ֆինանսների նախարարների և ԿԲ-ների ղեկավարների նիստի արդյունքներով:
«Ահաբեկչությունների ֆինանսավորման դեմ պայքարը «յոթնյակի» առաջնահերթություններից է: Մենք մտադիր ենք շարունակել ջանքներ գործադրել ահաբեկչությունների կանխման համար», - նշվում է փաստաթղթում:
Ծրագիրը գործելու է մինչև 2016 թվականի վերջ:
Այն կազմված է 4 կետից: Դրանց մեջ է մտնում ֆինանսական պատժամիջոցների մասին տեղեկատվության փոխանակումը:

Страны G7 начнут борьбу против финансирования терроризма
Страны G7 будут тесно взаимодействовать для предотвращения случаев финансирования терроризма. Как сообщает «ТАСС», новый план действий на этот счет был принят в субботу по итогам заседания министров финансов и глав центробанков в японском городе Сендае.
«Борьба с финансированием терроризма остается одной из приоритетных задач для стран  «семерки». Мы намерены и дальше прилагать все усилия для предотвращения терактов и противодействия распространению террористической идеологии», - отмечается в документе. Программа начнет действовать до конца 2016 года.
Новый план состоит из четырех пунктов, включая сотрудничество в области обмена информацией и принятие совместных мер по финансовым санкциям.