Տարոն Մարգարյան. Քաղաքապետարանում հաստիքների կրճատում չի լինի, իսկ 2017-ին շռայլություններ չեն լինի
Քաղաքապետարանում հաստիքների կրճատում չի լինելու, քանի որ եղած հաստիքները հազիվ բավարարում են բոլոր ծառայությունները մատուցելուն, որոնք երևանցիներն են պահանջում, Գարեգին Նժդեհի արձանի բացման արարողությունից հետ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
«Օր օրի երևանցիները ավելին են պահանջում, որը ես համարում եմ շատ նորմալ, քանի որ զարգացող մայրաքաղաք է: Այսօրվա խնդիրներն այլ են, քան 3-4 տարի առաջվա խնդիրները: Մենք հազիվ ենք կարողանում մեր եղած աշխատակազմով ապահովել այդ աշխատանքը` անգամ ոչ աշխատանքային օրերին աշխատելով», - ասաց քաղաքապետը:
Ինչ վերաբերում է ծախսերի խնայողություններին` քաղաքապետը նշեց, որ ամեն տարի ուշադրություն են դարձրել ծախսերի խնայողությանը, այս տարի էլ պետք է շատ խիստ լինեն, որ շռայլություններ չլինեն:
Որպես ասվածի ապացույց` Տարոն Մարգարյանն օրինակ բերեց վերջին ժամանակներում մշակութային միջոցառումների գումարների կրճատումը և ընդգծեց, որ դրանք ուղղվում են զոհված զինվորների ընտանիքններին:

Тарон Маргарян: В мэрии Еревана сокращения штатов не предусматривается
В мэрии Еревана сокращения штатов не предусматривается, поскольку имеющиеся штатные единицы едва хватают для предоставления всех необходимых жителям столицы услуг. Об этом заявил сегодня журналистам мэр Еревана Тарон Маргарян после церемонии открытия памятника Гарегину Нжде.
«Жители Еревана с каждым днем увеличивают требования, что я считаю вполне нормальным, поскольку столица развивается. Сегодняшние проблемы отличаются от тех, что были 3-4 года назад. Мы едва успеваем обеспечить эту работу силами аппарата мэрии, работаем даже в нерабочие дни», - сказал мэр.
Что касается экономии финансовых средств, мэр отметил, что расходы мэрии всегда контролируются и в этом году также лишних затрат не будет. Тарон Маргарян сообщил, что сокращены средства на проведение культурных мероприятий, подчеркнув, что сэкономленные средства направляются в помощь семьям погибших военнослужащих.