Հայտնի է ամենակարճ աշխատանքային շաբաթն ունեցող քաղաքը
Փարիզում աշխատանքային շաբաթը ճանաչվել է աշխարհում ամենակարճը: Ինչպես հայտնում է Gazeta.ru-ն, այս մասին  գրում է The Telegraph-ը:
Շվեյցարական UBS բանկի հետազոտությունների համաձայն՝ միջինում փարիզցիներն աշխատում են շաբաթական 30.84 ժամ, ինչն ամենացածր ցուցանիշն է աշխարհի բոլոր քաղաքների համար:
Երկրորդ տեղում է Ֆրանսիայի Լիոն քաղաքը, որի բնակիչները շաբաթական աշխատում են 31.36 ժամ, երրորդ տեղում է Մոսկվան՝ շաբաթական 31.36 աշխատաժամ, նրան հաջորդում են Հելսինկին և Վիեննան:
Ինչպես հայտնում է պարբերականն, ամենաերկար աշխատանքային շաբաթը Հոնկոնգում է: Այս քաղաքում մարդիկ աշխատում են ավելի քան 50 ժամ:
Հատկանշական է, որ այս տվյալները հրապարակվել են գրասենյակում աշխատաժամերը կրճատելու և տեխնոլոգիական առաջընթացի պայմաններում աշխարհի ցանկացած կետից աշխատանքը կատարելու հնարավորություն ստեղծելու պարագայում ավելի ճկուն աշխատանքային գրաֆիկ մշակելու ֆոնին:

Назван город с самой короткой рабочей неделей
Рабочая неделя жителей Парижа признана самой короткой в мире, Как сообщает Gazeta.ru, об этом пишет The Telegraph.
Согласно результатам исследования швейцарского банка UBS, в среднем парижане работают по 30,84 часов в неделю, что является наиболее низким показателем среди крупнейших городов мира.
На втором месте оказался французский Лион, жители которого работают по 31,36 часов в неделю. Москва же заняла третью строчку рейтинга с 31,66 рабочих часов в неделю. Далее идут Хельсинки и Вена.
Как отмечается, максимальная по продолжительности рабочая неделя зафиксирована в Гонконге. В этом городе люди трудятся чуть более 50 часов.
Примечательно, что эти данные прозвучали на фоне требований к уменьшению числа рабочих часов, проводимых в офисе, и принятию более гибкого графика из-за технологического прогресса, который позволяет выполнять работу практически из любой точки мира.