Թուրքիայի վարչապետ. Ստամբուլի օդանավակայանի հարձակման հետևում կանգնած է ԻՊ-ն (Տեսանյութ)
Պայթյունները, որոնք որոտացել են  Աթաթուրքի անվան օդանավակայիանի միջազգային տերմինալի մուտքի, ելքի մոտ, նաև ավտոկայանատեղիում՝ նախօրեին, խլել են 36 մարդու կյանք, ևս 147-ը՝ ստացել են տարբեր աստիճանի վնասվածքներ, հայտնում է "РИА Новости"-ն:
Ըստ ականատեսների՝ պայթուցիկը գործարկումից առաջ՝ 3 մահապարտներ օգտագործել են հրազեն:
"Մենք տեսել ենք, թե ինչպես է մի տղամարդ անկանոն կրակահերթ արձակել: Նա պարզապես կրակում էր իր առաջ հայտնված բոլոր մարդկանց վրա: Նա սև հագուստով էր, դիմակ չէր կրում", - պատմել է զբոսաշրջիկներից մեկը:
Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրիմը հայտարարել է, որ  նախնական տվյալները վկայում են, որ Ստամբուլում իրականացված հարձակման հետևում կանգնած է "Իսլամական պետություն" ծայրահեղական ահաբեկչական խմբավորումը:

Премьер Турции: За атакой на аэропорт Стамбула стоит ИГ (Видео)
Взрывы, прогремевшие на входе, выходе и на парковке в международном терминале аэропорта Ататюрка в Стамбуле вечером во вторник, унесли жизни 36 человек, еще 147 получили ранения, передает РИА Новости.
Очевидцы рассказали, что перед тем, как взорвать бомбы, три смертника использовали огнестрельное оружие.
"Мы… увидели, как мужчина беспорядочно стрелял. Он просто стрелял в любого человека, который выходил перед ним. Он весь был в черном, без маски", — рассказал один из туристов.
Премьер-министр Турции Бинали Йылдырым заявил, что первоначальные сведения указывают на то, что за атакой на аэропорт Ататюрка в Стамбуле стоит радикальная группировка "Исламское государство".