Սուարեսը համոզված է, որ Մեսսին կփոխի որոշումը և  կվերադառնա Արգենտինայի հավաքական
Ուրուգվայի հավաքականի և "Բարսելոնայի" հարձակվող Լուիս Սուարեսը համոզված է, որ թիմակից Լիոնել Մեսսին կփոխի որոշումը և կրկին հանդես կգա Արգենտինայի հավաքականում, հայտնում է "Чемпионат"-ը։
Ամերիկայի գավաթի խաղարկության եզրափակչում Չիլիին պարտվելուց հետո 29-ամյա Մեսսին հայտարարել է հավաքականից հեռանալու մասին։
"Ես համոզված եմ, որ Մեսսին մտափոխվելու է։ Ամեն դեպքում նա մնալու է պատմության լավագույն ֆուտբոլիստը։ Ճանաչելով Լեոյին՝ համոզված եմ, որ նա այդ հայտարարությունն արել է հուսահատության և անելանելիության զգացողությունների պատճառով։ Մեսսիի որոշումը մեծ կորուստ է ֆուտբոլային աշխարհի համար, բայց ես համոզված եմ ՝ նա կփոխի մտադրությունը։ Հիմա նրա համար բարդ շրջան է", - ասել է Սուարեսը Radio Tenfield-ին տված հարցազրույցում։

Суарес уверен, что Месси передумает и вернётся в сборную Аргентины
Нападающий «Барселоны» и сборной Уругвая Луис Суарес выразил мнение, что его партнёр по линии атаки каталонцев Лионель Месси передумает и продолжит выступать за сборную Аргентины, передает "Чемпионат".
29-летний Месси объявил о завершении международной карьеры после поражения в финале Кубка Америки — 2016 от Чили.
"Я уверен, что Месси передумает. Но он в любом случае останется лучшим футболистом в истории. Зная Лео, уверен, что он сказал это в момент отчаяния и безысходности. Решение Месси — потеря для всего мира футбола, но я убеждён, что он передумает. Сейчас Лионелю тяжело", — сказал Суарес в интервью Radio Tenfield.