Բելգիայում զինվորականների պարեկությունը երկարաձգվել է
Բելգիայի հանրային վայրերում զինվորականների պարեկությունը երկարացվել է մինչև սեպտեմբերի 2-ը, նման որոշում է կայացրել թագավորության կառավարությունը Բելգիայի ՆԳՆ-ին կից սպառնալիքների վերլուծության հարցերով համակարգող կենտրոնի խորհրդատվությունների հիման վրա, հայտնում է РИА Новости-ն:
Ապրիլից երկրի տարածքում, որտեղ սահմանված է ահաբեկչական վտանգի երրորդ մակարդակ, անվտանգությունն ապահովող զինվորականների թիվը մեծացվել է 300-ով և հասել է 1828 զինծառայողի:
Բրյուսելում մարդկանց մեծ կուտակումների վայրերը, այդ թվում երկաթուղային կայանները և մայրաքաղաքի մետրոն, հսկում են զինվորականների և ոստիկանների միացյալ խմբերը:

В Бельгии военное патрулирование продлили
Патрулирование военными общественных мест в Бельгии продлено до 2 сентября, такое решение приняло правительство королевства на основании рекомендаций координационного центра по анализу угроз при МВД Бельгии, сообщает РИА Новости.
С апреля число военных, обеспечивающих безопасность на территории страны, где введен третий уровень террористической угрозы, было увеличено на 300 человек и достигло 1 тысячи 828 военнослужащих.
Места большого скопления людей в Брюсселе, в том числе железнодорожные вокзалы и столичный метрополитен, патрулируют сводные группы военных и полицейских.