ԸՕ փոփոխությունները կյանքի կոչելու համար անհրաժեշտ 16 մլն եվրոյի խնդիրը լուծվել է. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունները կյանքի կոչելու համար անհրաժեշտ 16 մլն եվրոյի  խնդիրն արդեն իսկ լուծվել է։
Թերթին հայտնի է դարձել, որ եվրամիության դեսպան Պյոտր Սվիտալսուն հաջողվել է շատ ավելի մեծ գումար գտնել, քան պահանջվող 16 մլն եվրոն է։ Այս անգամ էլ խնդիր է առաջացել, քանի որ Հայաստանի իշխանությունների ներկայացուցիչները քննարկումների ժամանակ  ասում են, թե իբր մինչև առաջիկա ընտրությունները  ընտրողների 10 մատների մատնահետքերի բազա հնարավոր չի լինի հավաքել։ Ներկայումս միջազգային  կազմակերպությունները և ՀՀ իշխանությունները  քննարկում են  ընտրական համակարգի  փոփոխությունների հնարավոր մասշտաբները։

«Жоховурд»: Вопрос необходимых для изменения Избирательного кодекса 16 млн евро уже решен
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вопрос необходимых 16 млн евро для осуществления изменений в Избирательном кодексе РА уже решен.
Как стало известно изданию, руководителю делегации ЕС в Армении, посолу Петру Свитальскому удалось найти сумму больше, чем необходимые 16 млн евро.
«Однако в этот раз возникла проблема, поскольку представители власти Армении при обсуждениях заявляют, что якобы до предстоящих выборов невозможно собрать базу отпечатков 10 пальцев избирателей. В настоящее время международные организации и власти Армении обсуждают возможные масштабы изменений в избирательной системе», - отмечает газета.