Երևանը ճանաչվել է «Լավագույն մարզական ընտանիք 2016» մրցույթի հաղթող
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանի, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանի հետ միասին Ծաղկաձորի օլիմպիական գլխավոր մարզահամալիրի մարզադաշտում հետևել է ՀՀ նախագահի մրցանակի համար արդեն 13-րդ տարին անընդմեջ անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի 2016թ. եզրափակիչ փուլի մրցումներին: Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև մարզպետներ և պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հայտնում Երևանի քաղաքապետարանը:
«Լավագույն մարզական ընտանիք-2016» մրցույթն անցկացվել է երեք փուլով, չորս տարիքային խմբերով՝ 6-7 մրցաձևերում: Եզրափակիչ փուլ է անցել նախնական փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած 144 ընտանիք` ՀՀ մարզերից, Երևան քաղաքից և Արցախից: Մրցույթի եզրափակիչ փուլին մասնակցել են նաև հաշմանդամ անձ ունեցող 22 ընտանիքներ:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկով երևանյան ընտանիքները հավաքել են 2006 միավոր և գրավել առաջին տեղը` չորրորդ տարին անընդմեջ արժանանալով ՀՀ նախագահի գավաթին, որը ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարը հանձնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին:
Շնորհավորելով երևանյան պատվիրակության անդամներին փայլուն հաղթանակի և մրցույթում Երևանը լավագույնս ներկայացնելու համար՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ քաղաքապետարանը միշտ լինելու է մարզասեր ընտանիքների կողքին ու անելու է հնարավորը բնակչության շրջանում առողջ ապրելակերպի խթանմանը նպաստելու, ինչպես նաև ֆիզիկական դաստիարակության կարևորության գաղափարն ամրապնդելու ուղղությամբ:

Ереван признан победителем конкурса «Лучшая спортивная семья-2016»
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с министром территориального управления и развития Давидом Локяном и министром спорта и по вопросам молодежи Габриелом Казаряном присутствовали на  заключительном туре соревнований 2016 года конкурса «Лучшая спортивная семья» на приз президента Армении, традиционно проводимого уже 13 лет подряд.
Как сообщает пресс-служба мэрии Еревана, соревнования в рамках конкурса «Лучшая спортивная семья» проходили на стадионе Главного спортивного комплекс Цахкадзора. На мероприятии присутствовали также губернаторы и другие должностные лица.
Конкурс «Лучшая спортивная семья-2016» проходил в три тура, в четырех возрастных группах, по 6-7 видам спорта. В заключительный тур вышли успешно преодолевшие предварительные туры 144 семьи – из областей Армении, Еревана и Арцаха. В заключительном туре конкурса приняли участие также 22 семьи, имеющие в своем составе членов-инвалидов.
В общем командном зачете ереванские семьи набрали 2006 очков и завоевали первое место, уже в четвертый раз подряд удостаиваясь кубка президента Армении, который был вручен Тарону Маргаряну министром спорта и по вопросам молодежи.