Ոստիկանության գունդը գրավելու ու այնտեղ պատանդներ պահելու դեպքով 2 հոդվածներով քրեական գործ է հարուցվել
23/07/2016 12:30
Երևանում զինված խմբի կողմից ոստիկանության գունդը գրավելու ու այնտեղ պատանդներ պահելու դեպքով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում երկու հոդվածներով հարուցվել է քրեական գործ:
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ քրեկան գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (շենքեր ու շինություններ գրավելով, սպառնալիքով ստիպել կատարել որևէ գործողություն):
Այս հոդվածով ենթադրվում է ազատազրկում մինչև 12 տարի ժամկետով:
Քրեկան գործ է հարուցվել նաև ՀՀ քրեական օրենսգրքի  235-րդ հոդվածի  3-րդ կետով (ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու և տեղափոխելու հոդվածներով):

Уголовное дело по двум статьям возбуждено по факту захвата здания полиции и заложников в Ереване
В связи с захватом вооруженной группировкой патрульно-постового полка полиции в Ереване и заложников в следственном управлении Службы национальной безопасности возбуждено уголовное дело по двум статьям.
Как сообщает источник Aysor.am, возбуждено уголовное дело по п.1 ч.3 ст.219 УК республики (захват здания с угрозой его уничтожения или повреждения в целях понуждения государства, организации или гражданина совершить какое-либо действие).
Эта статья предполагает наказание в виде лишения свободы на срок до 12 лет.
Возбуждено также уголовное дело по ч.3 ст.235 УК (незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия).