Մանրամասներ՝ Չուգասզյանի նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու գործի մասին. ՀԺ
«Հիմնադիր խորհրդարանի» նախագահ Գարեգին Չուգասզյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։ «Սասնա ծռերի» կողմից ՊՊԾ գունդը գրավելուց հետո Չուգասզյանն անհետացել է:
Երեկ ՀՀ քննչական կոմիտեից «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասացին, որ Չուգասզյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել 2015թ. ապրիլի 24-ին ընդառաջ զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստման համար հարուցված քրգործի շրջանակներում։ Այդ օրերին Չուգասզյանը Սէֆիլյանի ու մի քանիսի հետ կալանավորվել էր, բայց մի քանի օր անց կալանքը փոխարինվեց չհեռանալու մասին ստորագրությամբ, և նրանք ազատ արձակվեցին։ Ըստ ՔԿ-ի, Չուգասզյանին ծանուցագրեր են ուղարկվել, սակայն նա չի ներկայացել վարույթն իրականացնող մարմին, ավելին, փոխել է բնակության վայրը առանց այդ մասին պատշաճ ծանուցելու նախաքննական մարմնին»:

«Айкакан жаманак» представляет подробности дела Гарегина Чугасзяна
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что председатель «Учредительного парламента» Гарегин Чугасзян был объявлен накануне в розыск, и в качестве меры пресечения в его отношении избран арест. После захвата вооруженной группой «Сасна црер» полка ППС в Ереване Гарегин Чугасзян исчез.
Накануне в ответ на вопрос корреспондента издания в Следственном комитете Армении сообщили, что Г.Чугасзян объявлен в розыск в рамках уголовного дела по подготовке к массовым беспорядкам накануне 24 апреля 2015года.
В эти дни Чугасзян вместе с Жирайром Сефиляном и другими был арестован, однако через несколько дней арест был заменен на подписку о невыезде, и их освободили.
«Согласно СК, Г.Чугасзяну были отправлены извещения, однако он не явился в орган, осуществляющий следствие, более того, сменил место жительства, не уведомив об этом орган предварительного следствия», - отмечает издание.