Պավլիկ Մանուկյանի որդուն՝ Արամին երկու ամսով կալանավորել են
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների  ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարեց վարույթն իրականացնող մարմնի՝ ԱԱԾ քննչական բաժնի կողմից ներկայացված միջնորդությունը և որոշում կայացրեց Արամ Պավելի Մանուկյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրել կալանավորում 2 ամիս ժամկետով, հայտարարեց Արամ և Պավել Մանուկյաննների շահերի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը:
Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով (Շենք շինությունների, հաղորդակցության ու տրանսպորտի միջոցների գրավում կազմակերպված խմբի կողմից և ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
«Պավել Մանուկյանի հետ կապված ևս միջնորդություն ներկայացվեց խափանման միջոց կալանավորումը ընրելու վերաբերյալ, բայց, նկատի ունենալով, որ Պավլիկ Մանուկյանը ցանկություն է հայտնել անձամբ ներկա գտնվել դատական նիստին, իսկ այս պահին վերջինիս վիճակը ծանր է, դեռ պարզ չէ, թե երբ է նշանակվելու դատական նիստը», - նշեց Ինեսսա Պետրոսյանը:
Պավել Մանուկյանին, նույնպես, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 235-րդ հոդվածով (Շենք շինությունների, հաղորդակցության ու տրանսպորտի միջոցների գրավում կազմակերպված խմբի կողմից և ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):

Сын Павла Манукяна – Арам – арестован на два месяца
Суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш удовлетворил представленное следственным отделом Службы национальной безопасности Армении ходатайство и принял решение избрать в отношении Арама Павловича Манукяна в качестве меры пресечения арест на срок 2 месяца, заявила адвокат Арама и Павла Манукянов Инесса Петросян.
Араму Манукяну предъявлено обвинение по ч. 3 ст. 219 и ст. 235 Уголовного кодекса РА (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой, и  незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).
«В связи с Павлом Манукяном также было представлено ходатайство об избрании в качестве меры пресечения ареста, однако, учитывая, что Павлик Манукян выразил желание лично присутствовать на судебном заседании, а в данный момент он в тяжелом состоянии, пока не ясно, когда будет назначено судебное заседание», - отметила Инесса Петросян.
Павлу Манукяну также предъявлено обвинение по ч.3 ст. 219 и ст. 235 Уголовного кодекса РА (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой, и  незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств).