Պավլիկ Մանուկյանը դեռ երկար կմնա արհեստական շնչառության սարքին միացված. Բժիշկ
Պավլիկ Մանուկյանի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, նա  շնչում է  արհեստական շնչառական ապարատի օգնությամբ, իսկ  որդու՝ Արամ Մանուկյանի մոտ  առկա են դրական փոփոխություններ. մեկ ժամ առաջ անջատվել է արհեստական շնչառության սարքը, ունի պարզ գիտակցություն,  լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Էրեբունի»  բժշկական կենտրոնի ինտենսիվ թերապիայի  ղեկավար Հարություն Մանգոյանը:
Նրա խոսքով՝ նրանց վիճակը գնահատվում է ծանր, իսկ վիրավորված ոստիկանի վիճակը` միջին:
«Պավլիկ Մանուկյանն ունի փափուկ հյուսվածքների հրազենային վնասվածքներ և դեռ երկար կմնա արհեստական շնչառության սարքին միացված»,- ասաց Հարություն Մանգոյանը:
Հարցին, թե Պավլիկ Մանուկյանի կյանքին վտանգ սպառնո՞ւմ է, Հ. Մանգոյանն ասաց, որ եթե նա գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, ուրեմն  սպառնում է:

Павлик Манукян еще длительное время будет подключен к аппарату искусственного дыхания – врач
Состояние Павлика Манукяна оценивается как тяжелое, он подключен к аппарату искусственного дыхания, у его сына – Арама Манукяна – наблюдается положительная динамика: час назад был отключен аппарат искусственного дыхания, он в сознании. Об этом сообщил в беседе с журналистами руководитель отделения интенсивной терапии медицинского центра «Эребуни» Арутюн Мангоян.
По его словам, состояние отца и сына оценивается как тяжелое, а состояние раненого полицейского – средней тяжести.
«Павлик Манукян получил повреждения мягких тканей и еще длительное время будет подключен к аппарату искусственного дыхания», - сказал Арутюн Мангоян.
На вопрос, угрожает ли жизни Павлика Манукяна опасность, А.Мангоян ответил, что если он находится в реанимационном отделении – значит, угрожает.