ՊՊԾ գնդում պատանդառված բժիշկներն առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել վիրավոր Արայիկ Խանդոյանին
ՊՊԾ գնդում պատանդառված բժիշկներն առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել զինյալ խմբի վիրավորված անդամին:
«Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդում պատանդառված բժիշկներն առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել զինյալ խմբի վիրավորված անդամին։ Խնդրում եմ զերծ մնալ չստուգված, չհաստատված լուրերից և հետևել պաշտոնական հաղորդագրություններին», - այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է առողջապահության նախարարության մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթայանը:
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ ՊՊԾ գնդի տարածքում կրակահերթեր են հնչել: Իրավապահները պատասխան կրակ են բացել: Վիրավորվել է կրակողներից մեկը` Արայիկ Խանդոյանը, ով առավել հայտնի է Միայնակ Գայլ անվամբ:

Удерживаемые на территории полка ППС врачи оказали первую помощь раненному Араику Хандояну
Удерживаемые на территории полка патрульно-постовой службы полиции в Ереване врачи оказали первую помощь раненному члену вооруженной группы «Сасна црер».
«По нашим сведениям, удерживаемые в полку ППС полиции Армении врачи оказали первую медицинскую помощь раненному члену группы. Прошу воздерживаться неуточненных, неподтвержденных сведений и следить за официальными сообщениями», - написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Анаит Айтаян.
Ранее пресс-секретарь Полиции Армении Ашот Агаронян сообщил, что «на территории полка ППС прозвучали выстрелы». Правоохранители открыли ответный огонь. Ранен один из стрелявших - Араик Хандоян, известный под произвищем «Одинокий Волк».