Արայիկ Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել. նա այն չի ընդունել
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանին («Միայնակ Գայլ»), մեղադրանք է առաջադրվել, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արայիկ Խանդոյանի շահերի պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը:
«Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը): Ենթադրում եմ, որ ամենաուշը վաղը դատարան կներկայացվի խափանման միջոց ընտրելու միջնորդություն», - ասաց Պապիկյանը:
Արայիկ Պապիկյանը նշեց, որ իր պաշտպանյալը չի ընդունել իրեն առաջադրված մեղադրանքը:
«Արայիկ Խանդոյանը հրաժարվեց ստանալ արձանագրությունը, հրաժարվեց ստորագրել որեւէ փաստաթուղթ, նա ասաց. «Ես անմեղ եմ, հանցագործ չեմ»: Ավելին, արձանագրության մեջ նշված էր մեղադրյալ, նա ասաց. «Ես մեղադրյալ չեմ, ես քաղաքացի եմ», - նշեց նա:

Члену группы «Сасна црер» Араику Хандояну предъявлено обвинение
Члену группы «Сасна црер» Араику Хандояну («Одинокий волк») предъявлено обвинение, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am защитник интересов Араика Хандояна – Араик Папикян.
«Хандояну предъявлено обвинение по п.1 ч.3 ст.218 (захват заложника) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА. Предполагается, что самое позднее завтра в суд будет подано ходатайство об избрании меры пресечения», - сказал Папикян.
Араик Папикян отметил, что его подзащитный не принял выдвинутые обвинения.
«Араик Хандоян отказался получить протокол, отказался подписать какой-либо документ, он сказал: «Я невиновен, не преступник». Более того, в протоколе отмечалось слово «обвиняемый», он заявил: «Я не обвиняемый, я гражданин», - отметил адвокат.