ՊՆ-ում անցկացվում են մարտական և զորահավաքային պատրաստականության ճշտումներ
ՀՀ զինված ուժերի 2016 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն` օգոստոսի 2-ից 3-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրումում անցկացվում են ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների, առանձին բաժինների, բանակային զորամիավորումների միջև մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, կիրառման պլանների ճշտումներ, տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Երկօրյա աշխատանքների ընթացքում քննարկվելու և ճշտվելու են մարտական պատրաստականության բերման հիմնական միջոցառումների, աջակցող ուժերի և միջոցների կիրառման վերաբերյալ փոխգործակցության պլանները, մարտական պատրաստության փաստաթղթերը, զորքերի ծավալման և մարտական կիրառման, մարտական պատրաստականության և մարտական հերթապահության կազմակերպման վերաբերյալ խնդիրներն ու առաջարկությունները:
ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների, առանձին բաժինների, բանակային զորամիավորումների հրամանատարների ներգրավմամբ կացկացվեն նաև կիրառման պլանների ճշտման և փոխգործակցության կազմակերպման մարզումներ:

Минобороны Армении: Уточняются планы боевой и мобилизационной готовности
Согласно плану подготовки ВС Армении на 2016 год, 2-3 августа в административном комплексе министерства обороны Армении проводятся уточнения планов боевой и мобилизационной готовности управлений, отдельных отделов, армейских корпусов МО РА, ВС И ГШ ВС. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
В ходе двухдневных работ будут обсуждаться и уточняться планы взаимодействия относительно основных мероприятий по приведению в боевую готовность сил содействия и средств применения, документы боевой готовности, развертывания войск и боевого применения, проблемы и предложения по организации боевого дежурства.
С привлечением командиров управлений, отдельных отделов и армейских корпусов МО РА, ВС и ГШ ВС будут проведены также тренировки по организации взаимодействия и уточнению планов применения.