Aysor.am-ը միանում է լրագրողների բողոքի ակցիային
Aysor.am խմբագրակազմը միանում է «Հանուն խոսքի ազատության» նախաձեռնությանը և այսօր կլինի Ազատության հրապարակում:
Ակցիան նախաձեռնել են հայաստանյան լրատվամիջոցների մի խումբ ղեկավարներ՝ ոչ ասելու բռնություններին, դատապարտելու լրագրողների դեմ իրականացվող հարձակումները, պահանջելու անհապաղ պատժել լրագրողների մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտողներին:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Երևանի Ազատության հրապարակում այսօր տեղի է ունենալու հավաք: Դրա ընթացքում նախատեսվում է ընթերցել հայտարարության տեքստ, որը բաց կլինի ստորագրելու համար:

Aysor.am присоединяется к акции протеста журналистов
Редакционная коллегия Aysor.am присоединяется к инициативе «Во имя свободы слова» и сегодня будет находиться на площади Свободы в Ереване.
Акция инициирована группой руководителей армянских СМИ, чтобы выразить свой протест против насилия против журналистов, а также потребовать немедленно наказать лиц, которые препятствуют выполнению профессионального долга журналистами.
Ранее сообщалось, что сегодня, в 17:00, на площади Свободы в Ереване состоится акция под девизом «Во имя свободы слова», которую инициировали 15 представителей армянского медиаполя. В ходе акции будет зачитан текст заявления, под которым могут подписаться как журналисты, так и правозащитники, журналистские организации и др.