Արգենտինայի նախկին նախագահին մեղադրանք է ներկայացվել վատնումների համար
Արգենտինայի  նախկին նախագահ Քրիստինա Ֆերնանդես դե Քիրշներին մեղադրանք է ներկայացվել Սանտա Կրուսի նահանգի Ռիո Տուրբիո քաղաքում տուրիստական գնացքի երկաթուղու շինարարության ժամանակ բյուջետային միջոցների վատնման համար,  հայտնում է ТАСС-ը:
Դատախազ Կառլոս Ստրոնելլին դատարանից պահանջել է նաև հետաքննություն սկսել  Սանտա Կրուսի նահանգապետ Ալիսիա Քիրշների և դաշնային պլանավորման նախկին նախարար Խուլիո դե Վիդոյի նկատմամբ։
Ալիսիա Քիրշներն Արգենտինայի հանգուցյալ նախագահ Նեստոր Քիրշների քույրն է և  Քրիստինա Քիրշների տալը։
Ստրոնելլին քննության է վերցրել փաստաբան Սանտյագո Դուպույ դե ԼՈմեի հայցը, որում ասվում է, որ նախկին նախագահը 700 մլն պեսո՝ 47.6 մլն դոլար է հատկացրել գնացքի համար, որն այդպես էլ գիծ դուրս չի եկել, և երկաթուղու համար, որն այնպես էլ պիտանի չի եղել օգտագործման համար։

Экс-президенту Аргентины предъявлены обвинения в растрате
Экс-президенту Аргентины Кристине Фернандес де Киршнер предъявлены обвинения в растрате бюджетных средств при строительстве железной дороги для туристического поезда в городе Рио-Турбио в провинции Санта-Крус, передает ТАСС.
Прокурор Карлос Стронелли также попросил суд провести расследование в отношении губернатора Санта-Крус Алисии Киршнер и бывшего министра федерального планирования Хулио де Видо.
Алисия Киршнер является сестрой покойного аргентинского президента Нестора Киршнера и золовкой Кристины Киршнер.
Стронелли принял к рассмотрению иск адвоката Сантиаго Дупуя де Ломе, утверждающего, что правительство экс-президента «направило 700 млн песо ($47,6 млн) на поезд, который так и не начал ходить, и пути, которые непригодны для использования».