Վարչական քրեական դատարանը մերժեց Արարատ Խանդոյանի կալանքի վերացման մասին վերաքննիչ բողոքի քննությունը
12/08/2016 14:33
Վարչական քրեական դատարանը մերժեց «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի եղբոր՝  Արարատ Խանդոյանի կալանքի վերացման մասին վերաքննիչ բողոքի քննությունը:
«Դատարանը կայացրեց հերթական քաղաքական որոշումը: Սա ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ հայաստանյան դատարանները ինքնուրույն որոշում չեն կարող կայացնել»,- ասաց Խանդոյանի փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը:
Արարատ Խանդոյանի մայրը ասաց, որ ոչինչ չունի ասելու:
«Աստված թող տա նրանց դատաստանը, ովքեր դատում են իմ տղաներին: Միևնույն է իմ տղաները հերոս եղել են և կմնան»,- ասաց նա:
Արարատ Խանդոյանի կինը հուզվեց և հայտարարեց, որ «դատարանի դիմացից ոչ մի տեղ չի գնա»:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Արարատ Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 225 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, այն է՝ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելը:

Апелляционный уголовный суд отклонил жалобу на меру пресечения в отношении Арарата Хандояна
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил апелляционную жалобу об отмене меры пресечения в виде ареста в отношении брата члена группы «Сасна црер» Араика Хандояна – Арарата Хандояна.
«Суд принял очередное политическое решение. Это в очередной раз доказало, что армянские суды не могут самостоятельно принимать решения», - сказал адвокат Арарата Хандояна – Ара Карагезян.
Мать Арарата Хандояна заявила, что ей нечего сказать.
«Пусть Бог осудит тех, кто судит моих сыновей. Все равно мои сыновья были и останутся героями», - сказала она.
Супруга Арарата Хандояна заявила взволнованно, что «не собирается уходить отсюда никуда».
Ранее сообщалось, что Арарату Хандояну предъявлено обвинение по признакам ч.2 ст.225 Уголовного кодекса Армении (участие в массовых беспорядках).