Ռիո դե Ժանեյրոյում ավարտվել են Օլիմպիական խաղերը
Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախը հայտարարել է Ռիո դե Ժանեյրոյում XXXI Օլիմպիական խաղերի փակման մասին, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Բրազիլիայի Օլիմպիական կոմիտեի և Խաղերի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահ Կառլոս Արթուր Նուզմանը հայտարարել է, որ «հպարտ է իր երկրով, քաղաքով և ժողովրդով»:
«Մարականա» մարզադաշտում տեղի ունեցած փակման արարողության ժամանակ Օլիմպիական հերթափոխը փոխանցվել է Տոկիոյին, որտեղ անցկացվելու են 2020 թվականի խաղերը:
Այս կապակցությամբ Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն արարողությանը հայտնվել է Մարիոյի՝ ճապոնական Nintendo ընկերության նույնանուն տեսախաղի հերոսի հանդերձանքով:
Գրեթե ողջ արարողությունն անցել է անձրևի տակ, ինչը, սակայն, չի խանգարել Օլիմպիադայի հազարավոր մասնակիցների պարել բրազիլական երաժշտության տակ, լուսանկարվել և սելֆիներ անել:

В Рио-де-Жанейро завершились Олимпийские игры
Президент Международного олимпийского комитета Томас Бах объявил XXXI Олимпийские игры в Рио-де-Жанейро закрытыми, передает русская служба BBC.
Президент Олимпийского комитета Бразилии и огркомитета Игр Карлос Артур Нузман заявил, что "горд своей страной, городом и народом".
В ходе красочной церемонии на стадионе "Маракана" эстафета Олимпиады была передана Токио, где пройдут Игры 2020 года.
Премьер-министр Японии Синдзо Абе появился в костюме Марио - героя одноименной видеоигры японской компании Nintendo.
Почти вся церемония прошла под дождем, что не помешало тысячам участников Олимпиады танцевать под бразильскую музыку, позировать перед камерами, носить друг друга на плечах, делать селфи.