Ռիոյից հայ մարզիկները Երևան կժամանեն օգոստոսի 26-ի գիշերը
Ռիո դե Ժանեյրոյում ավարտվեցին 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղերը, որտեղ Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցիչները նվաճեցին 1 ոսկե և 3 արծաթե մեդալ:
Օլիմպիական ոսկին Հայաստան է բերում հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ): Արծաթե մեդալակիրներ են դարձել հունահռոմեական ըմբիշ Միհրան Հարությունյանը (66 կգ), ծանրորդներ Սիմոն Մարտիրոսյանը (105 կգ) և Գոռ Մինասյանը (105 + կգ):
Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունից հաղորդում են, որ Հայաստանի օլիմպիական պատվիրակությունը Երևան կժամանի օգոստոսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը Դոհա-Երևան թռիչքով՝ Երևանի ժամանակով 00:40-ին:

Армянские спортсмены вернутся в Ереван из Рио-де-Жанейро в ночь на 27 августа
В Рио-де-Жанейро завершились XXXI летние Олимпийские игры, на которых представители Армении завоевали 4 медали – 1 золотую и 3 серебряные. Сборная Армении завершила выступление на Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро на 42-м месте в неофициальном общекомандном зачете.
Чемпионом Олимпийских игр стал борец греко-римского стиля Артур Алексанян (в весовой категории 98 кг). Серебряные медали завоевали тяжелоатлеты Симон Мартиросян (105 кг) и Гор Минасян (105 + кг), а также борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян (66 кг).
Как сообщает министерство спорта и по делам молодежи Армении, олимпийская делегация Армении прибудет в столицу республику рейсом Доха-Ереван в ночь с 26 на 27 августа, в 00:40.