Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իտալիայի նախագահ Սերջիո Մատարելլային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային՝ Իտալիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ, որը տասնյակ մարդկային զոհերի և ավերածությունների պատճառ է դարձել, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների և տուժածների ընտանիքներին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու կորով: Աղոթում ենք վիրավորների առողջության համար և ցանկանում նրանց շուտափույթ ապաքինում:
Վստահ եմ, որ Իտալիայի իշխանությունների հետևողական ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի հնարավորինս արագ վերացնել աղետի հետևանքները:

Cерж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Италии Серджо Маттарелле
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования президенту Итальянской Республики Серджо Маттарелле в связи с гибелью людей в результате разрушительного землетрясения в центральных областях Италии, сообщает пресс-служба главы государства.
«Выражаю глубокие соболезнования и поддержку Вам, семьям погибших и пострадавших, желаю стойкости и мужества духа. Возносим молитвы за здоровье раненых и желаем им скорейшего выздоровления.
Уверен, что благодаря последовательным усилиям властей Италии удастся максимально быстро ликвидировать последствия стихии.