Երևանի նախկին ոստիկանապետը ոչ մի գույք չունի. «Ժողովուրդ»
Մեկ ամիս առաջ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների  նախարարության փրկարար ծառայության տնօրենի տեղակալ-Երևանի փրկարարական վարչության պետ նշանակված, Երևանի նախկին ոստիկանապետ Ներսես Նազարյանը հայտարարագրել է իր ունեցվածքը։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկացմամբ, Երևանի նախկին ոստիկանապետը  ոչ մի գույք չունի,  ավտոմեքենա ևս չունի,  մինչև նոր աշխատանք ունենալը  որևէ եկամուտ չի ունեցել։ Նրա միակ ունեցվածքը 30 հազար դոլար և 10 միլիոն դրամ դրամական միջոցներն են։
«Հիշեցնենք, որ Նազարյանի՝ որպես Երևանի ոստիկանապետ պաշտոնավարելու տարիներին նրա ընտանիքը հսկայական կարողության տեր էր դարձել, նրա ընտանիքի անդամների ծախսերի վերաբերյալ Հայաստանում լեգենդներ էին շրջում։ Սակայն ոստիկանապետի պաշտոնը  2014-ին կորցնելուց հետո Նազարյանների կարողությունը  շատ արագ «անհետացավ» և նրանց պատկանող ընկերությունները մեկը մյուսի հետևից սկսեցին սնանկանալ», - հավելել է թերթը:

«Жоховурд»: Бывший начальник полиции Еревана никакого имущества не имеет
Бывший начальник полиции Еревана Нерсес Назарян, который назначен заместителем директора спасательной службы МЧС Армении, начальником спасательной службы Еревана, представил месяц назад декларацию о доходах и имуществе, пишет газета «Жоховурд».
Как сообщает издание, бывший начальник полиции Еревана не имеет никакого имущества, даже машины, и до назначения на новую должность какого-либо дохода также не имел. Единственное его имущество – это денежные средства в размере 30 тысяч долларов и 10 млн драмов.
«Напомним, что в период пребывания Назаряна на посту начальника полиции Еревана его семья стала владеть огромным имуществом, и в Армении ходили легенды о тратах его семьи. Однако после отставки с поста начальник полиции в 2014 году имущество Назарянов начало очень быстро «исчезать», а принадлежащие им компании друг за другом обанкротились», - пишет газета.