«Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ Արամ Հակոբյանի գործով փաստաբանը դիմելու է Վճռաբեկ դատարան
ՀՀ վերաքննիչ դատարանը մերժել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արամ Հակոբյանի պաշտպան Տիգրան Եգորյանի՝ իր պաշտպանյալի կալանքը վերացնելու վերաբերյալ միջնորդությունը:
Aysor.am-ի թղթակցի հարցին, թե ինչ հիմնավորմամբ է բողոքը մերժվել, Տ.Եգորյանը պատասխանեց:
«Ձեզ թվում է ես կարո՞ղ եմ պատասխանել այդ հարցին: Երեկ երեկոյան մեզ ծանուցել են, որ բողոքը մերժվել է: Ես դեռ որոշումը չեմ կարդացել, չգիտեմ մեջն ինչ է գրված, բայց չեմ կարծում, որ ինչ-որ լուրջ հիմնավորում պիտի գրված լինի», - ասաց Տ.Եգորյանը:
Նա նշեց նաև, որ Արամ Հակոբյանի գործով պատրասվում է դիմել Վճռաբեկ դատարան:
Արամ Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 219-րդ հոդված 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):

Член вооруженной группировки «Сасна црер» Арам Акопян останется под арестом
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил жалобу адвоката члена вооруженной группировки «Сасна црер» Арама Акопяна об изменении меры пресечения в виде двухмесячного ареста, сообщил Aysor.am адвокат Тигран Егорян.
На вопрос о причинах отказа, адвокат ответил: «Вам кажется, я могу ответить на этот вопрос? Вчера вечером нам позвонили и сказали, что жалоба отклонена. Я еще не читал решения, не знаю, что там написано, но не думаю, что есть серьезное обоснование», - сказал Т.Егорян.
Он также отметил, что намерен обратиться в Кассационный суд.
Арам Акопян обвиненяется по п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка оружия, боеприпасов).