Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտակերտի շրջան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս և հանդիպել ս. թ. ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով իրենց տները լքած և այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և դրանց բարելավմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահն ընդգծել է, որ պետությունն անելու է հնարավորն առկա խնդիրներին պատշաճ լուծում տալու ուղղությամբ՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Бако Саакян посетил Мартакертский район
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 26 августа посетил поселение Алашан в Мартакертском районе, сообщает пресс-служба президента НКР.
Бако Саакян провел встречу с талишцами, покинувшими свои дома и обосновавшимися там вследствие войны, инициированной Азербайджаном с 2 по 5 апреля сего года.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся социально-бытовых условий талишцев и их улучшения.
Президент подчеркнул, что государство будет делать все возможное для надлежащего решения существующих проблем, и дал соответствующие поручения руководителям компетентных органов.