Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչներին
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզին, ինչպես նաև պատվիրակության նորանշանակ պաշտպանական բաժնի համակարգող Զուրաբ Բուրդուլիին, տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Շնորհավորելով Զուրաբ Բուրդուլիին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ` Դավիթ Տոնոյանը բարձր ու արդյունավետ է գնահատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության համագործակցությունը Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության հետ և հույս հայտնել, որ հետագայում այն որակակական նոր մակարդակ կունենա:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ՊՆ և ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության միջև համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն և օրակարգային հարցերը, ինչպես նաև երկու կառույցների միջև փոխգործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելուն միտված առաջիկա համատեղ ծրագրերը:

Замминистра обороны Армении принял представителей делегации МККК
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня руководителя делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Ереване Каролин Дуйез, а также новоназначенного координатора отдела по предоставлению защиты Зураба Бурдули, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Поздравив Зураба Бурдули с новым назначением, Давид Тоноян высоко оценил эффективное сотрудничество министерства обороны Армении с делегацией Международного комитета Красного Креста в Армении и выразил надежду, что в дальнейшем оно будет иметь качественно новый уровень.
В ходе встречи стороны обсудили текущие задачи и вопросы повестки сотрудничества между оборонным ведомством Армении и ереванским офисом МККК, а также предстоящие в дальнейшем программы, нацеленные на максимально эффективное взаимодействие между двумя структурами.