Վանաձորի ՏԻՄ ընտրություններում Դաշնակցության ցուցակը գլխավորել է Նելսոն Մամուլյանը. «Հրապարակ»
Դաշնակցությունը Վանաձորում հայտարարել է, որ ՏԻՄ ընտրություններում մասնակցելու է սեփական ցուցակով, որը գլխավորելու է Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնի կրթական ծրագրերի համակարգող Նելսոն Մամուլյանը: Ցուցակում 38 թեկնածու կա:
Հատկանշական է, որ վանաձորցիները կարծում էին, թե ՀՅԴ ցուցակը գլխավորելու է ամիսներ առաջ Լոռու փոխմարզպետ նշանակված Հովհաննես Թադևոսյանը, որը կուսակցական է 1990-ից:
«Հրապարակ»-ի հետ զրույցում Մամուլյանն ասել է, որ բոլոր թեկնածուներին էլ հարգանքով է վերաբերվում, որևէ մեկին որպես հիմնական մրցակից չի առանձնացնում: «Համախմբում» կուսակցության ցուցակն էլ գլխավորում է կուսակցության Վանաձորի կառույցի ղեկավար Վահան Ղույումչյանը, չնայած լուրեր էին շրջանառվում, որ գլխավորելու է Վանաձորում հայտնի բիզնեսմեն Սեյրան Հարությունյանը՝ Կոմսի Սեյրանը:

«Грапарак»: На выборах в Ванадзоре список АРФД возглавит Нельсон Манукян
Газета «Грапарак» пишет, что АРФ «Дашнакцутюн» будет участвовать на выборах в органы местного самоуправления в Ванадзоре самостоятельно, а список партии возглавит координатор учебных программ Технологического центра Ванадзора Нельсон Манукян. Как отмечает издание, в список партии включены 38 кандидатов.
Примечательно, что жители Ванадзора считали, что список АРФД возглавит назначенный несколько месяцев назад заместителем губернатора Лорийской области Ованнес Тадевосян, который является членом партии с 1990 года.
В беседе с корреспондентом издания Манукян заявил, что относится ко всем кандидатам с уважением и не выделяет кого-то в качестве основного конкурента.
А список партии «Единение» возглавляет руководитель ванадзорской структуры Ваан Гуюмчян, несмотря на муссируемые слухи о том, что должен был возглавить известный в Ванадзоре бизнесмен Сейран Арутюнян.