ԻՊ գրոհայիններն Իրաքում հարձակվել են փախստականների ճամբարի վրա
«Իսլամական պետություն» խմբավորման գրոհայինները հարձակում են գործել փախստականների ճամբարի վրա Իրաքի հյուսիսում, զոհվել է 2 մարդ, նաև երկու գրոհային է սպանվել, հայտնում է РИА Новости-ն:
«ԻՊ-ի գրոհայինները հարձակվել են Էրբիլ նահանգի (Իրաքյան Քուրդիստան) Մահմուր քաղաքից արևելք գտնվող փախստականների ճամբարի վրա: Գրոհայիններից մեկը պայթեցրել է ինքն իրեն, մինչդեռ մյուսին սպանել են», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հարձակման ժամանակ սպանված անձանցից մեկը ճամբարի պահակներից է եղել` Ազգային պաշտպանության ուժերի (Քուրդիստանի աշխատավորական կուսակցության տեղի մասնաճյուղ) զինվորը:

Боевики ИГ атаковали лагерь беженцев в Ираке
Боевики  террористической группировки «Исламское государство» атаковали лагерь беженцев на севере Ирака, погибли два человека, также были убиты два боевика, сообщает  РИА Новости..
«Боевики ИГ напали на лагерь беженцев к востоку от города Махмур в провинции Эрбиль (Иракский Курдистан). Один из боевиков взорвал себя на месте, в то время как другой был убит», - говорится в сообщении.
В результате боя погибли два человека, в том числе один из охранников лагеря — боец Сил Народной Обороны (местный филиал Рабочей партии Курдистана).