Մամեդյարով. ԼՂ հակամարտության կարգավորումը տարածաշրջանում կդառնա կայունության երաշխիք
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը Թբիլիսիում Վրաստանի արտգործնախարար Միխաիլ Ջանելիձեի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության երաշխիք կդառնա, հայտնում  է РИА Новости-ն:
Մամեդյարովը պաշտոնական այցով Վրաստանում է: Այցի շրջանակներում սպասվում է Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության հարցերի քննարկում՝ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով:
Ինչպես հայտնել է Ադրբեջանի արտգործնախարարության մամուլի ծառայությունը, գերատեսչության ղեկավարը տեղեկացրել է վրացի գործընկերոջը Ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ ընթացող բանակցային գործընթացի մասին:

Мамедъяров: Решение карабахского вопроса станет залогом мира в регионе
Глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров на встрече с грузинским коллегой Михаилом Джанелидзе в Тбилиси заявил, что решение карабахского конфликта станет залогом продолжительного мира и стабильности в регионе, передает РИА Новости.
Мамедъяров находится с официальным визитом в Грузии. В рамках визита ожидается обсуждение вопросов сотрудничества Грузии и Азербайджана в двустороннем и многостороннем формате.
Как сообщила пресс-служба министра иностранных дел Азербайджана, глава ведомства проинформировал грузинского коллегу о переговорном процессе вокруг карабахского урегулирования.