Վարչապետը կարևորել է Հարկային օրենսգրքի նախագծի շուրջ ինտենսիվ քննարկումները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարների և ներկայացուցիչների մասնակցությամբ տեղի է ունեցել Հարկային նոր օրենսգրքի նախագծի շուրջ խորհրդակցություն:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ Հարկային նոր օրենսգրքի նախագծի վերաբերյալ ստացվել են բազմաթիվ առաջարկություններ Ազգային ժողովի պատգամավորների, միջազգային կառույցների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների կողմից, որոնք պետք է մանրամասն վերլուծվեն և դառնան քննարկման առարկա՝ մինչ ԱԺ-ում նախագծի երկրորդ ընթեցմամբ քննարկվելը:
Այնուհետև անդրադարձ է կատարվել Հարկային նոր օրենսգրքի նախագծի մի շարք դրույթների շուրջ ներկայացված առաջարկություններին, որոնց առնչությամբ տեղի է ունեցել մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն:
Ամփոփելով՝ վարչապետը կարևորել է Հարկային օրենսգրքի նախագծի շուրջ ինտենսիվ քննարկումները և ներկայացված այն առաջարկությունների ընդունումը, որոնք կնպաստեն հարկային դաշտի բարելավմանը, բիզնեսի համար թափանցիկ, մրցակցային դաշտի ամրապնդմանը ու ներդրումային գրավչության բարձրացմանը:

Премьер подчеркнул важность интенсивных обсуждений вокруг проекта Налогового кодекса Армении
В правительстве Армении сегодня под председательством премьер-министра Овика Абраамяна состоялось совещание вокруг проекта нового Налогового кодекса Армении с участием руководителей и представителей заинтересованных ведомств.
Глава правительства отметил, что относительно проекта нового Налогового кодекса от депутатов парламента Армении, представителей международных структур и гражданского общества получены многочисленные предложения, которые должны быть детально проанализированы и рассмотрены до обсуждения законопроекта в парламенте Армении во втором чтении.
Затем участники совещания обратились к предложениям, представленным вокруг ряда положений проекта нового Налогового кодекса, состоялся обмен мнениями.
Подводя итоги совещания, премьер подчеркнул важность интенсивных обсуждений вокруг проекта Налогового кодекса и принятия тех предложений, которые поспособствуют улучшению налогового поля, укреплению прозрачного, конкурентного поля для бизнеса и повышению инвестиционной привлекательности.