Պեսկովը մեկնաբանել է Շտայնմայերի հայտարարությունը
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը բավարարված է G20-ի ձևաչափից, հայտնում է Gazeta.ru-ն:
Նրա խոսքով՝ այդպիսի ձևաչափը լիովին արտացոլում է ուժերի դասավորությունը և Ռուսաստանին առավելագույն հնարավորություններ տալիս իր ներուժի բացահայտման համար:
«Ինչ վերաբերում է «ությակի» խնդրին, ապա այստեղ գլխավորը, երևի, այն է, որ Մոսկվայում գոհ են «քսանյակի» ձևաչափից, որը հնարավորություն է տալիս ստանալ աշխարհի առաջատար տնտեսությունների առավել ընդգրկուն բաժինը տեղի ունեցող գործընթացներին», - ասել է Պեսկովը:
Այդպիսով նա մեկնաբանել է Գերմանիայի ԱԳՆ ղեկավար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հայտարարությունը, որը հանդես է եկել հօգուտ G8-ի կազմ Ռուսաստանի վերադարձի:

Песков прокомментировал заявление Штайнмайера
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что Россия удовлетворена форматом G20. Об этом сообщает Gazeta.ru.
По его словам, такой формат полностью отражает расстановку сил и дает России максимальные возможности для раскрытия своего потенциала.
«Что касается «восьмерочной» проблематики, то главным здесь, наверное, является то, что в Москве удовлетворены форматом «двадцатки», который позволяет получать наиболее полный срез ведущих экономик мира на происходящие процессы», — сказал Песков.
Таким образом он прокомментировал заявления главы МИД ФРГ Франка Вальтера Штайнмайера, который выступил за возвращение России в состав G8.