Թրամփը մտադիր է հանդիպել Մեքսիկայի նախագահի հետ
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը մտադիր է հանդիպել Մեքսիկայի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նյետոյի հետ: Ինչպես հայտնում է է Lenta.ru-ն` այս մասին նա գրել է Twitter-ի իր էջում:
«Ես ընդունել եմ Մեքսիկայի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նյետոյի հրավերն ու շատ եմ սպասում մեր վաղվա հանդիպմանը», - գրել է նա:
2016 թվականին ԱՄՆ-ի նախագահական մրցապայքարին մասնակցելու մասին հայտարարելու ժամանակ Թրամփը մեքսիկացի որոշ ներգաղթյալների հանցագործ և բռնաբարող էր անվանել: Քաղաքական գործչի կարծիք՝ Միացյալ նահանգներ են ժամանում միայն վատագույն մեքսիկացիները:

Трамп намерен встретиться с президентом Мексики
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп намерен встретиться с президентом Мексики Энрико Пенья Ньето. Как сообщает Lenta.ru, об этом он сообщил в своем Twitter.
«Я принял приглашение президента Мексики Пенья Ньето и очень жду встречи с ним завтра», — написал он вечером во вторник, 30 августа.
Трамп, объявляя о намерении баллотироваться на пост президента США в 2016 году, назвал некоторых мексиканских иммигрантов преступниками и насильниками. По мнению политика, в США приезжают худшие мексиканцы.