Նոր մանրամասներ Էջմիածնում քաղաքապետի թեկնածուների միջև տեղի ունեցած կրակոցների ու ծեծկռտուքի մասին
Էջմիածնի գործող քաղաքապետ, քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Գրիգորյանի մեքենայի ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել, երբ վերջինս իր թիմակիցների հետ վերադառնում էր Երևանից:
Իրազեկ աղբյուրը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ դեպքը տեղի է ունեցել «Զվարթնոցի» մոտակայքում:
«Կարեն Գրիգորյանը ընկերոջ հետ իր անձնական «Լեքսուս» մեքենայով թիմակիցների հետ վերադառնում էր Երևանից Էջմիածին: Ճանապարհին ՎԱԶ 2106 նրանց էին սպասում Էջմիածնի քաղաքապետի թեկնածու Արթուր Թումանյանը և նրա կոմնակիցները: Դուրս են եկել ու սկսել կրակել մեքենայի ուղղությամբ ընթացքի պահին», - պատմեց Aysor.am-ի զրուցակիցը:
Նրա խոսքով, դրանից հետո Արթուր Թումանյանն ու նրա ընկերները փորձել են հեռանալ, սակայն նրանց հետապնդել են:
«Այս պահին Արթուր Թումանյանն ու նրա ընկերներից մեկը հիվանդանոցում են, ծեծված: Նրանց վիճակը ծայրահեղ ծանր չէ», - հայտնեց մեր զրուցակիցը:
Aysor.am-ի ունեցած տեղեկություններով, Կարեն Գրիգորյանը ցուցմունք է տվել, իսկ Արթուր Թումանյանը դեռևս հրաժարվում է ցուցմունք տալուց:

Стрельба с участием кандидатов в мэры Эчмиадзина: подробности
В направлении машины действующего мэра Эчмиадзина, кандидата в мэры Карена Григоряна открыли стрельбу, когда он с членами своей команды возвращался из Еревана.
Как сообщил корреспонденту Aysor.am информированный источник, инцидент произошел вблизи аэропорта «Звартноц».
«Карен Григорян со своим другом и членами команды возвращались на своей машине марки «Lexus» из Еревана в Эчмиадзин. На дороге в машине «ВАЗ 2106» их ждал кандидат в мэры Эчмиадзина Артур Туманян со своими сторонниками. Они вышли из машины и начали стрелять в направлении движущейся машины», - рассказал собеседник Aysor.am.
По его словам, после этого Артур Туманян и его друзья попытались уехать, однако началось их преследование. «В настоящее время Артур Туманян и один из его друзей находятся в больнице, они избиты, однако не в крайне тяжелом состоянии», - сообщил собеседник.
По сведениям Aysor.am, Карен Григорян уже дал показания, а Артур Туманян пока отказывается от дачи показаний.