Աղավնաձորցիները չեն կարողանում կապ հաստատել «Վեդի Ալկո» ընկերության հետ. գյուղապետ
Աղավնաձորցիներին խաղողի մթերման դիմաց չվճարված գումարների մասով տեղեկատվություն ստանալու համար գյուղացիներին չի հաջողվում կապ հաստատել «Վեդի Ալկո» ընկերության հետ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Աղավնաձորի գյուղապետ Աշոտ Գալստյանը:
«Փորձել ենք կապ հաստատել, բայց ոչ ոք չի պատասխանում», - նշեց Ա.Գալստյանը:
Վերջինս հերքեց լրատվամիջոցներում տարածված լուրեն այն մասին, որ գյուղացիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհը:
Ավելի վաղ Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Գալստյանը տեղեկացրել էր, որ գյուղացիները հավաքվել են միջպետական ճանապարհի մոտ՝ քննարկելու խաղողի մթերման դիմաց իրենց չվճարված պարտքը: Գալստյանը տեղեկացրել էր նաև, որ այսօր Աղավնաձորում փակ են դպրոցներն ու մանկապարտեզները:
Դեռևս ամսվա սկզբին «Վեդի Ալկո»-ն պարտավորվել էր աղավնաձորցիներին վճարել խաղողի մթերման դիմաց կուտակված 140 մլն դրամի պարտքը:

Жители Ахавнадзора не могут связаться с компанией «Веди Алко» – глава сельской общины
Жители Ахавнадзора не могут связаться с компанией «Веди Алко» для получения информации о погашении задолженности за приобретенный виноград, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am глава сельской общины Ахавнадзор Ашот Галстян.
«Мы пытались установить связь с компанией, но никто не отвечает», - отметил А.Галстян.
Он опроверг распространенные в СМИ сведения о том, что жители села Ахавнадзор перекрыли межгосударственную автотрассу Ереван – Мегри.
Ранее глава сельской общины Ахавнадзор Ашот Галстян сообщил корреспонденту Aysor.am, что жители села собрались у межгосударственной автотрассы, чтобы обсудить ситуацию вокруг невыплаты задолженности за проданный год назад виноград. Ашот Галстян также отметил, что в Ахавнадзоре закрыты школы и детские сады.
Еще в начале этого месяца владелец компании «Веди Алко» обязался в течение 15 дней погасить перед жителями Ахавнадзора задолженность за виноград в размере 140 млн. драмов.