Չինացիները «Միլանի» գնման բանակցությունների ժամանակ կեղծ փաստաթղթեր են ներկայացրել
Չինական ներդրողների խումբը, որը շարունակում է աշխատել «Միլանի» բաժնետոմսերի գնման ուղղությամբ, բանակցությունների նախնական փուլում կեղծ փաստաթղթեր է ներկայացրել, հայտնում է Sports.ru-ն: Ասիացի գործարարները պետք է իտալական կողմին բանկային երաշխիքներ ներկայացնեին։
Սիլվիո Բեռլուսկոնիի «Fininvest» կազմակերպությունը, որն ավելի վաղ համաձայնեցրել էր «Միլանը» չինացի գործարարներին 740 մլն եվրոյով վաճառելու հարցը, այդ թվում՝ ակումբի պարտքերը, ապրիլի 25-ին պոտենցիալ գնորդներից ստացել է բանկային փաստաթուղթ, որը տեղեկատվություն է պարունակել բանկային վերջին ակտիվության ու հաշվեհամարին 128 մլն եվրոյի առկայության մասին։
Սակայն «Jiangsu Co» բանկը, որի անունից ներկայացվել էին փաստաթղթերը, հայտարարել է, որ չինացի ներդրողներին նման փաստաթուղթ չի տրամադրել։ Չնայած այդ հանգամանքին, կողմերը շարունակում են բանակցությունները, որոնք պետք է ավարտվեն տարեվերջին։

Китайцы во время переговоров о покупке «Милана» представили фальшивые документы
Группа китайских инвесторов, которая продолжает работать над получением полноценного контроля над «Миланом», на ранней стадии переговоров предоставила фальшивые документы, передает Sports.ru.
Азиатские предприниматели должны были передать итальянской стороне банковские гарантии.
Компания Сильвио Берлускони Fininvest, которая ранее согласовала продажу «Милана» китайским бизнесменам за 740 миллионов евро, включая долги клуба, 25 апреля получила от потенциальных покупателей документ из банка, включавший в себя отчет о последней активности и 128 миллионах долларов на счету.
Однако банк Jiangsu Co, от имени которого были переданы документы, заявил, что не выдавал китайским инвесторам подобных бумаг.
Несмотря на это обстоятельство, стороны продолжают вести переговоры, которые должны завершиться к концу года.