Արծվիկ Մինասյանին առաջարկ եղել է, որ թողնի իր պաշտոնն ու տեղափոխվի այլ ոլորտ
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Արծվիկ Մինասյանին տարբեր ուղղություններով առաջարկներ են եղել, և նա՝ որպես ՀՅԴ-ի կողմից առաջադրված թեկնածու, այդ առաջարկությունները քննարկման առարկա է դարձնելու կուսակցության Գերագույն մարմնում, որից հետո արդեն իրենց մոտեցումը կներկայացնեն:
Այս մասին նախարարի պաշտոնակատարը հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում՝ արձագանքելով հարցին, թե ճիշտ են հրապարակումները, որ իրեն առաջարկվել է բնապահպանության նախարարի պաշտոնը:
Ինչ վերաբերում է էկոնոմիակայի նախարարությունում աշխատանքը շարունակելուն, Արծվիկ Մինասյանն ասաց. «Եթե կառավարության երեկվա հավանության արժանացած օրենքի նախագիծն ընդունվում է, ակնհայտ է, որ էկոնոմիկայի նախարարությունը չի լինում, հետևաբար, ցանկանում ենք, թե ոչ, բնականաբար, չկա այդպիսի նախարարություն»:
Նախարարի պաշտոնակատարն ասաց, թե ինքն արդեն ասել է, որ իր համար ընդունելի չէ «էկոնոմիկա» բառը հանել նախարարության անվանման միջից:
«Այո, պարոն վարչապետը նոր դիրքում նոր խնդիրների մասով այլ անձի տեսնելու ցանկություն է հայտնել: Ես որևէ ամբիցիա չունեմ ամեն գնով պահպանելու իմ դիրքերը: Մեր նպատակը ոչ թե անպայման և ամեն գնով տվյալ դիրքում մնալն է, այլ նպաստել, որ այն նպատակները, որ դրված են համաձայանգրում, մենք, անկախ նրանից, որտեղ ենք լինելու, իրականացնենք: Իմ սկզբունքը դա է, ես գոհ ու շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են ինձ աշխատանք իրականցնելու հարցում», - հայտարարեց Արծվիկ Մինասյանը:
Խոսելով իր պրոֆեսիոնալ լինելու մասին` նա ասաց. «Ես չեմ էլ ուզում ինձ գնահատել, ես կարծում եմ, որ գնահատականը կտրվի հանրության կողմից»:

Арцвик Минасян получил предложение оставить должность и перейти на работу в другую сферу
Исполняющий обязанности министра экономики Армении Арцвик Минасян получил предложения по различным направлениям и как кандидат от АРФ «Дашнакцутюн» должен сделать эти предложения предметом обсуждения Верховного органа партии, после чего представит их подход.
Об этом и.о. министра экономики сообщил в ходе встречи с журналистами, отвечая на вопрос, соответствуют ли действительности публикации о том, что ему предложена должность министра охраны природы.
Что касается дальнейшей работы в министерстве экономики, то Арцвик Минасян сказал: «Если будет принят одобренный накануне правительством законопроект, ясно, что министерства экономики не будет, следовательно, хотим мы того или нет, естественно, такого министерства нет».
Арцвик Минасян отметил, что уже заявлял о том, что изъятие слова «экономика» из названия министерства неприемлемо для него.
«Да, господин премьер-министр выразил желание видеть другого человека на новой позиции по части новых проблем. У меня нет каких-либо амбиций любой ценой сохранить свои позиции. Наша цель заключается не в том, чтобы обязательно и любой ценой остаться на этой позиции, a содействовать осуществлению целей, зафиксированных в соглашении. Мой принцип в этом, я доволен и благодарен всем тем, кто поддерживал меня в процессе деятельности», - отметил он.