Հայաստանը կարևորում է Մոլդովայի հետ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցությունը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կարևորում է Հայաստանի և Մոլդովայի միջև բոլոր ոլորտներում համագործակցության ակտիվացումը:
Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Մոլդովայի դեսպան Ռուսլան Բոլբոչանը (նստավայրը՝ Կիև):
Հանրապետության նախագահը նշել է, որ երկու երկրներն ունեն միջպետական լավ հարաբերություններ, իսկ համագործակցության ակտիվացման համար նա կարևորել է դիվանագիտական ներկայացուցչության ակտիվ աշխատանքը:
Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանն իր աշխատանքով նոր լիցք և լրացուցիչ խթան կհաղորդի հայ-մոլդովական հարաբերություններին և փոխգործակցությանը:
Ռուսլան Բոլբոչանը մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է համարել դիվանագիտական առաքելության իրականացումը Հայաստանում և վստահեցրել, որ կանի ամեն հնարավորը, որպեսզի տեսանելի ապագայում փոխշահավետ բոլոր ոլորտներում առաջընթացը տեսանելի լինի:
Հայաստանի նախագահը կարևորել է երկու երկրների համար կենսական նշանակություն ունեցող և զգայուն հարցերում միմյանց շահերի հարգման վրա հիմնված համագործակցությունը, այդ թվում՝ միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:

Армения указывает на важность сотрудничества с Молдовой в международных организациях
Президенту Армении Сержу Саргсяну сегодня вручил свои верительные грамоты новоназначенный посол Республики Молдова Руслан Болбочан (с резиденцией в Киеве).
Как сообщает пресс-служба президента, С.Саргсян поздравил посла с вступлением в должность, пожелав ему успехов при осуществлении дипломатической миссии в Армении.
Подчеркнув, что между двумя странами существуют хорошие межгосударственные отношения, Серж Саргсян отметил важность активизации сотрудничества во всех сферах, в данном контексте глава государства придал особую важность активной работе дипломатического представительства.
Серж Саргсян выразил надежду, что новоназначенный посол своей работой придаст новый импульс и дополнительный стимул армяно-молдавским отношениям и взаимодействию.
Руслан Болбочан в свою очередь назвал большой честью и ответственностью осуществление дипломатической миссии в Армении, заверив, что сделает все возможное, чтобы в обозримом будущем во всех взаимовыгодных сферах прогресс был ощутимым. Посол в данном контексте отметил важность деятельности армяно-молдавской межправительственной комиссии по экономическим вопросам.
Глава государства заявил о важности основанного на уважении интересов друг друга в чувствительных вопросах сотрудничества между двумя странами, в том числе в рамках международных организаций.