Արծվիկ Մինասյանը հրաժարական չի տալու
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը հերքեց տարածված տեղեկությունը՝ իր և վարչապետ Կարեն Կարապետյանի միջև լարվածության մասին:
«Չկա լարվածություն, կա բնականոն աշխատանքային գործընթաց է: Ես վստահ եմ, որ ՀՅԴ և ՀՀԿ ղեկավար մարմինները ունեն կամք՝ համաձայնագիրը հստակ կյանքի կոչելու համար: Թվացյալ լարվածությունը առանձին հատվածների ցանկությունն է, քան իրականում կա», - ասաց Ա.Մինասյանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Ավելի լավ չէ՞, որ կառավարության նիստերը լինեն բաց երկխոսության և արդյունավետ քննարկման ձևով», - հարցրեց նախարարը լրագրողներին:
«Հրաժարական տալու խնդիր չկա: Այս պահին ես նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար եմ, շարունակելու եմ այնքան ժամանակ, քանի չի եղել նոր հրամանագիր», - ընդգծեց Ա.Մինասյանը:

Министр экономики Армении не намерен подавать в отставку
Министр экономики Армении Арцвик Минасян опроверг муссируемые сведения о создавшейся между ним и премьер-министром Кареном Карапетяном напряженности.
«Нет никакой напряженности, есть нормальный рабочий процесс. Я уверен, что руководящие органы АРФ "Дашнакцутюн" и Республиканской партии Армении обладают волей для четкой реализации соглашения. Кажущаяся напряженность – это больше желания отдельных людей, чем есть в действительности», - заявил сегодня Арцвик Минасян в ходе пресс-конференции.
«Разве не лучше, чтобы заседания правительства проходили в форме открытого диалога и эффективного обсуждения?» - обратился к журналистам А.Минасян.
«Вопрос отставки не стоит. В данный момент я исполняющий обязанности министра и буду продолжать работать столько времени, пока не будет нового приказа», - подчеркнул Арцвик Минасян.